למה נטוויז'ן על הפנים ולמה ישראכרט הם החברים שלך.

 

נטוויז'ן

בתאריך 22.7.2008 התקשרתי לנטוויז'ן לשאול את העלות של חיבור לאינטרנט שכולל IP קבוע. נאמר לי שהמחיר הוא 35 שקלים אך שעלי לדבר עם נציג אחר שיסדר לי את ה-IP הקבוע. אחרי שהסכמתי, נאמר לי שעלי למסור את פרטי כרטיס האשראי ורק אחר כך יעבירו אותי לנציג השני שיחבר אותי לIP קבוע. מיד כשהסברתי לנציג השני ששלחו אותי על מנת לקבל IP קבוע נאמר לי שיש עלות נוספת לדבר. מיד אמרתי לו שאם כך אני לא מעוניין להתחבר לנטוויז'ן והוא ניתק את השיחה. תוך מספר דקות כבר התקשרתי לחברת אינטרנט אחרת וסגרתי איתם עסקה עם התחייבות לשנה.

הפעם הראשונה שראיתי שנטוויז'ן חייבו אותי הייתה בחשבונית של ישראכרט מתאריך 15.8.2008 שם היה חיוב של 1.32 שקל. הנחתי שמכיוון שרשמו אותי ומחקו אותי באותו יום אז בוצע חיוב ליום אחד או טעות מחשב אחרת. לא התכוונתי להתקשר להתלונן על סכום כה קטן.

בחשבונית של ישראכרט מתאריך 15.9.2008 לא היו שום חיובים מנטוויז'ן.

רק ב-7.10.2008 שמתי לב (דרך דף החיובים העתידיים של אתר הבנק) שבחשבונית של ישראכרט לתאריך 15.10.2008 יש שני חיובים של נטוויז'ן לסכום של 35 שקלים כל אחד.

מייד התקשרתי לנטוויז'ן לברר את העניין. בחורה בשם זינה הודיע שמכיוון שהעובד שלהם לא רשם במחשב שביקשתי לבטל את ההזמנה – לא רק שהיא לא תחזיר לי את הכספים ששילמתי כבר אלא שנטוויז'ן תמשיך לחייב אותי למשך שישה חודשים (שלטענם התחייבתי אליהם) וזאת למרות שהיא רואה במחשב שלה שלא השתמשתי בשירותי נטוויז'ן אפילו לדקה אחת ולמרות שהודעתי שאין לי כוונה להשתמש בהם בעתיד.

היא הציעה שלוש הצעות:

1.      להשתמש בשירותים של נטוויז'ן למשך הזמן שנותר בהתחייבות שלי ללא לקבל החזר על החודשים ששילמתי עליהם ולא השתמשתי בנטוויז'ן. – לא מקובל כי אני מחויב לחברה אחרת כבר וגם אין החזר על החודשים שלא השתמשתי.

2.      לבצע הקפאה של המנוי לחודש או חודשיים אך לאחר מכן עלי להמשיך לשלם למשך הזמן שנותר בהתחייבות שלי ללא לקבל החזר על החודשים ששילמתי עליהם ולא השתמשתי בנטוויז'ן. – לא מקובל כי אני מחויב לחברה אחרת למשך שנה כבר וגם אין החזר על החודשים שלא השתמשתי.

3.      למצוא מישהו אחר שיעבירו אליו את המנוי שלי שנותר (להפוך לסוכן של נטוויז'ן ללא תשלום!) ללא לקבל החזר על החודשים ששילמתי עליהם ולא השתמשתי בנטוויז'ן. – לא מקובל כי אני לא סוכן של נטוויז'ן ולא מאחל לאף אחד שאני מכיר להיות לקוח שלהם וגם אין החזר על החודשים שלא השתמשתי.

 

ישראכרט

באותו יום התקשרתי לישראכרט לשאול מה האפשריות שלי. הם אמרו שאני יכול לשלוח לישראכרט פקס שבו אפרט את היום שבו הודעתי לנטוויז'ן שאני מבטל את העסקה וישראכרט יבצעו החזר על כל סכום שנגבה חודש מאותו תאריך וגם תבטל חיובים עתידיים.

מה שאומר שהחיוב ל1.32 שקל יישאר בעינו אך החיובים שלאחר מכן יבוטלו.